Vector-6

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

DOŚWIADCZENIE – PASJA – BEZPIECZEŃSTWO 

ratownicy

W trakcie codziennych zajęć rzadko myślimy o ryzyku wypadku. Świadomość zagrożeń, które mogą wpłynąć na nasze zdrowie nie tylko na ulicy lub podczas uprawiania sportu, ale także w miejscach pracy, nauki i odpoczynku, oraz odpowiednie zachowanie w kryzysowej sytuacji może wpłynąć na zdrowie, a nawet życie osoby nam bliskiej lub zupełnie obcej.

 

To, jak potoczą się losy poszkodowanego w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego zależy w dużym stopniu od osób postronnych, świadków oraz współuczestników zdarzenia: od szybkości ich reakcji i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. 

Co rok kilka tysięcy uczestników wypadków traci życie lub doznaje trwałego i poważnego uszczerbku na zdrowiu tylko dlatego, że nie otrzymało pierwszej pomocy przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego. Niemal 800 000 osób rocznie umiera w wyniku nagłego zatrzymania krążenia. To tylko liczby, ale wyobraź sobie, że w ciągu dwunastu miesięcy pustoszeje Kraków albo mniej więcej połowa Warszawy


Trudno zachować zimną krew w sytuacji tak dramatycznej, jak wypadek. Dlatego podczas naszych szkoleń z zakresu pierwszej pomocy kładziemy ogromny nacisk na praktykę i realizm. Naszym celem jest wypracowanie w uczestnikach szkoleń odpowiednich mechanizmów zachowań, które pozwolą im szybko i skutecznie udzielić koniecznej pomocy.

 

Nasze szkolenia z zakresu pierwszej pomocy prowadzimy zgodnie z wytycznymi Polskiej Rady Resuscytacji ERC 2015 oraz ITLS, uwzględniając także wytyczne dotyczące SARS Cov-2.

kurs
kurs

Nasz sprzęt szkoleniowy:

fantom do nauki zaawansowanych czynności ratunkowych z funkcjami bezprzyrządowego udrożnienia dróg oddechowych, przyrządowego udrożnienia dróg oddechowych, wkłucia dożylnego, iniekcji domięśniowej podskórnej,

fantomy do nauki podstawowych czynności ratunkowych z funkcjami: bez przyrządowego udrożnienia dróg oddechowych oraz monitorowania jakości ucisków klatki piersiowej)

defibrylatory szkoleniowe AED w języku polskim, angielskim i niemieckim

zestaw do pozoracji ran oraz krwawień (m.in. amputacja urazowa kończyn i rana klatki piersiowej)

fantom do nauki tamowania masywnych krwawień z możliwością ćwiczenia z wykorzystaniem stazy treningowej oraz techniki wound packing

defibrylatory szkoleniowe AED w języku polskim, angielskim i niemieckim

zestaw do pozoracji ran oraz krwawień (m.in. amputacja urazowa kończyn i rana klatki piersiowej)

fantom do nauki tamowania masywnych krwawień z możliwością ćwiczenia z wykorzystaniem stazy treningowej oraz techniki wound packing

zestawy szkoleniowe do udzielania pierwszej pomocy (torby resuscytacyjne, zestawy opatrunkowe, apteczki pierwszej pomocy)

zestawy do nauki szycia chirurgicznego

zestawy do nauki kaniulacji żył

Posiadamy również

sprzęt do ewakuacji poszkodowanych (deski ortopedyczne, nosze podbierakowe, kamizelki KED, nosze płachtowe)

wysokiej jakości defibrylatory manualne oraz AED firm Zool i Physio-Control

EKG marki Aspel

ssaki medyczne

 

szyny do unieruchomienia złamań

plecaki reanimacyjnei opatrunkowe

zestawy reimplantacyjne

zestawy pierwszej pomocy

 

zestawy pediatryczne

Zapewniamy

vector-2

Indywidualne podejście do każdego kursanta

Vector-3

Przyjazną atmosferę na szkoleniu

Vector-4

Wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę instruktorską

Vector-5

Realizm pozoracji podczas szkolenia

Wysokie standardy bezpieczeństwa

Vector-1

Zachowanie dystansu społecznego

Vector-18

Indywidualne stanowiska szkoleniowe

Vector

Ozonowane sale szkoleniowe

Kadra instruktorska zaszczepiona przeciwko COVID-19

Vector-17

Ta strona używa plików cookies